18.06.2016

Так хто повинен платити?

Так хто повинен платити?

Чи взагалі необхідно платити?

 

№24, 16 июня 2016г.

У газеті №20 було упубліковано відкритого листа Спірідонової Т.М. до начальника Куп’янського УЕГГ ПАТ “Харківгаз” Ларіонова О.В. “Кто должен оплачивать услугу?”. У листі порушено питання як щодо вартості оплати за перевірку димових і вентиляційних каналів, так і щодо того, хто повинен виконувати й оплачувати цю послугу.
Але відповідь на лист прийшла зовсім не від Куп’янського УЕГГ, а від явно зацікавленого “темою” СМУ-15, у якій Спірідоновій Т.М. дорікають тим, що начебто в гонитві за сенсацією вона збиває з “путі праведного” свідомих мешканців міста Куп’янська, які “горять бажанням” викласти від 30 до 90 гривен за видачу акту перевірки димових і вентиляційних каналів. При цьому вартість акту чомусь оцінюється не виконаною роботою з перевірки тих каналів, а саме кількістю одиниць газового обладнання.
У листі дуже багато правильних слів, посилань на нормативні “Положення…”, “Правила…”, СНіПи. І виказано турботу, що Спірідонова своїм непрофесійним міркуванням може принести біду в домівки куп’янчан, бо мова йде про газове обладнання, а всі правила в цій галузі написано ціною людських життів. Усе начебто вірно. Але на мій погляд, треба ж ознайомитися з тими документами, на які посилається СМУ-15.
Пропоную читачам “посмакувати” дійсно дуже цікавою інформацією з тих нормативних актів, зокрема про те, що: “У будинках приватного житлового фонду повторні перевірки, прочистки димових та вентканалів можуть виконувати власники будинків, які пройшли інструктаж та отримали відповідну пам’ятку в організаціях ЖКГ місцевих Рад, на які покладено виконання робіт з обстеження, прочистки та ремонту димових і вентканалів у газифікованих житлових будинках”… І ніде не вказано, що Спірідонова, яка сама прочищає димові та вентканали свого помешкання, повинна потім іти й платити невідомо за що СМУ-15 по 30 гривень за одиницю газового обладення. І стосовно цього смаколика під назвою “Наказ Державної АХК “Укргаз” №35 від 30.07.97 Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення, п.3.2.16 Додатку №2 (Договір про планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.)” – хочеться почути відповідні роз’яснення УЖКХ АМ Куп’янського міськвиконкому.

Марківна.